Psychoterapia dla par, małżeńska, rodzinna

Zdarzają się w życiu sytuacje, kiedy para przechodzi kryzys, bywa, że nawet trudno nazwać to kryzysem, może zwyczajnie dwoje ludzi się od siebie oddala, tracą kontakt, a emocjonalna odległość między nimi się powiększa.

Czasem trafiają do osoby „przysłane” przez swoich partnerów z zaleceniem „zrób coś z sobą”, w takich sytuacjach zapraszam do siebie oboje partnerów. Terapia par, czasem mająca charakter kilku spotkań konsultacyjnych, ma za zadanie udrożnić komunikację pomiędzy zainteresowanymi stronami, pomóc na nowo zbudować porozumienie. Bywa, że poziom napięcia między partnerami jest już zbyt wysoki, aby „dogadali się” we dwoje, wtedy z pomocą może przyjść wizyta u psychoterapeuty, który niejako moderuje komunikację.

Pomagam m.in. w sytuacjach gdy, np. myślicie o rozstaniu, trudno Wam ze sobą być, a jednocześnie nie chcecie rezygnować ze związku, myślicie o rozwodzie, ale szukacie jeszcze jakichś możliwości. Problemem w Waszej rodzinie są jakieś formy przesadnej współzależności, jedno bądź oboje nie możecie bez siebie egzystować. Czujecie, że Wasze trudności mogą wynikać z Waszych relacji z rodzicami. Chcecie aby w Waszym życiu było więcej porządku, ładu, spokoju, zrozumienia i ciepła.