Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa pozwala w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć zmianę, która w klasycznej psychoterapii indywidualnej nieraz zajmuje wiele miesięcy. Można by rzec, że grupa to taki orient express psychoterapii. To forma psychoterapii, która stanowi okazję do “przeglądania” się w lustrach, którymi są inni grupowicze. Jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia, uporać się ze swoimi trudnościami, pragniesz zmierzyć się ze swoimi lękami, chesz być bardziej asertywny, pragniesz zobaczyć w bezpiecznych warunkach jak postrzegają Cię inni ludzie  – grupa jest dla Ciebie. Bez wątpienia możesz poprawić jakości swego życia, związków i  relacji z ludźmi.

Kontakt indywidualny cechuje się pewną intymnością, to inny rodzaj pracy. Grupa można rzec stanowi pójście krok dalej, to trochę jak wyjście z domu do grona rówieśników, doświadczenie nierzadko trudne, ale też niezmiernie ciekawe.

Na grupie zajmujemy się zazwyczaj rozwiązywaniem bieżących trudności i dylematów, pochylamy sie nad różnymi rzeczami, które blokują, nie pozwalają grupowiczom pójść dalej, brać od życia więcej, wykorzystywać w pełni swój potencjał.

Zakwalifikowanie do grupy terapeutycznej, zawsze poprzedzone jest konsultacją indywidualną z psychoterapeutą.